Virtualizace

VirtualizaceVirtualizace

se v posledních letech stala ve všech pádech skloňovaným fenoménem. Najednou je k dispozici řada virtualizačních řešení dostupných jako svobodný software (Open Source Software) i komerční řešení. V jejich možnostech, výhodách i nevýhodách, je mnohdy značně problematické se orientovat, a to i pro odborníky.

Hlavním důvodem je bouřlivý vývoj virtualizačních technologií. Sledování aktuálního vývoje a možností jednotlivých řešení je velice náročné.

Naše společnost se zaměřila na virtualizační technologie, které jsou dostupné i bezplatně. Některá jsou zcela svobodná, jako např. KVMVirtualBox nebo  Xen. Další, jako např. VMware nebo XenServer jsou k dispozici i bezplatně s určitými omezeními. Zejména u VMware v poslední době tato omezení narůstají. Proto od nasazování tohoto řešení v poslední době ustupujeme.

Virtualizace KVM

V současné době stavíme naše řešení převážně nad virtualizací KVM. Ta se stala jedním z čelních hráčů na poli virtualizace. Tato virtualizační platforma je navíc založena na svobodném software. Tím je zajištěna její kontinuita a také nízké náklady vlastnictví na ní založených řešení.

Pokud zvažujete přechod do virtuálního prostředí nechte si od nás zdarma zpracovat analýzu vašich potřeb. Navrhneme optimální postup a nejvhodnější technologii.

Působíme v lokalitách Praha, Karlovy Vary a Plzeň. V dalších po dohodě. Pro bližší informace nás kontaktujte.